Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Pirat drogowy o mały włos nie potrącił pieszego. Przez kilka miesięcy ukrywał się przed organami ścigania (wideo, zdjęcia)

Kryminalni ze Strzelec Krajeńskich w woj. lubuskim zatrzymali przestępcę drogowego, który ma na koncie m.in. sprowadzanie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Skrajnie niebezpieczną jazdę kierowcy zarejestrowała kamera.

W maju br. policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali 34-latka, który mimo wydanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Kiedy zorientował się, że droga jest zablokowana przez przejeżdżające pojazdy wjechał na chodnik nie zważając na pieszych, których zmusił do ucieczki przed rozpędzonym samochodem.

Chwilę później na ulicy Dobiegniewa kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny słup, po czym został zatrzymany. Usłyszał zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli i sprowadzeniem bezpośredniego zagrożenia w ruchu lądowym.

Policjanci i prokurator wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Okręgowy przychylił się do tego wniosku, jednak mężczyzna zmienił miejsce zamieszkania i przez następne kilka miesięcy ukrywał się przed organami ścigania. Za 34-latkiem wydano list gończy. W jego poszukiwania zaangażowani byli kryminalni ze Strzelec Krajeńskich, którzy intensywnie pracowali, aby mężczyznę jak najszybciej namierzyć i zatrzymać.

Dzięki współpracy z policjantami z Komendy Miejskiej w Szczecinie 34-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań. Był kompletnie zaskoczony widokiem mundurowych. Trafił już do aresztu na trzy miesiące. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.  

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone