Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Kierowca ciężarówki planował jechać bez koła 100 kilometrów (zdjęcia)

Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy w naczepie, którego brakowało jednego koła. Oś pojazdu, na której nie było koła, została przymocowana do ramy pojazdu pasami służącymi do mocowania ładunku.

W środę 25 listopada inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, na autostradzie A2 przy punkcie poboru opłat Tarnawa, zwrócili uwagę na pojazd członowy, w którego naczepie brakowało jednego koła. Ciężarówkę zatrzymano do kontroli.

Jak się okazało ciężarówką przewożono 19 ton ładunku z Niemiec do Polski. Oś pojazdu, na której nie było koła, została przymocowana do ramy pojazdu pasami służącymi do mocowania ładunku. Kierowca wyjaśnił, że planował naprawić koło dopiero w Nowym Tomyślu, w warsztacie, oddalonym o 100 kilometrów, który wskazał mu szef.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy i wydali zakaz dalszej jazdy. Wobec przewoźnika drogowego i zarządzającego transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

(GITD)

Jeden komentarz

  1. Pasy założone prawidłowo do tego tylko 19 ton ładunku więc nie było przeładowania:)