Sobota, 24 września 202224/09/2022

Uciekał przed policją i zderzył się z radiowozem. 19-letni kierowca audi pod wpływem narkotyków (zdjęcia)

19-letni kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w trakcie ucieczki uderzył w policyjny radiowóz. Jak się okazało uciekał, bo nie posiadał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków.

We wtorek 24 listopada policjanci z Żar w woj. lubuskim zauważyli samochód marki Audi, którego kierowca przejeżdżając obok radiowozu gwałtownie przyspieszył. To zachowanie zawróciło uwagę funkcjonariuszy, którzy postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli.

Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak mężczyzna zignorował je i ponownie przyspieszył rozpoczynając ucieczkę. W ślad za nim w pościg ruszyli mundurowi.

Kierowca audi uciekając ulicami Żar popełniał liczne wykroczenia drogowe. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz nie stosował się do znaków drogowych. Jego ucieczka zakończyła się po zderzeniu z oznakowanym radiowozem, który włączył się do działań ustawiając posterunek blokadowy. Policjanci w tym momencie nie dali mężczyźnie możliwości kontynuowania pieszej ucieczki i natychmiast go zatrzymali.

Autem osobowym kierował 19-letni mieszkaniec woj. śląskiego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. Jak się okazało nastolatek był pod wpływem metamfetaminy. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.

19-latek trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia drogowe odpowie teraz przed sądem.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone