Sobota, 24 września 202224/09/2022

Uderzył w bariery i uciekł. Kierowca BMW miał 2 promile (foto)

W sobotę rano kierowca BMW uderzył w bariery ochronne na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i uciekł. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki w godzinach porannych pojechali na Autostradową Obwodnicę Wrocławia, gdzie kierujący osobowym BMW miał uderzyć w bariery energochłonne. Zgłoszenie potwierdzono, jednak mundurowi nie mieli możliwości usłyszeć relacji kierującego, ponieważ mężczyzna przed ich przyjazdem oddalił się z miejsca zdarzenia, pozostawiając na pasie awaryjnym prowadzony przez siebie samochód.

35-latek nie uniknął jednak spotkania z funkcjonariuszami i najpewniej nie uniknie też odpowiedzialności karnej, bo drugi patrol zatrzymał mężczyznę w miejscu zamieszkania. Przyznał się on do prowadzenia osobowego BMW i potwierdził wersję zdarzenia, którą już wcześniej ustalili policjanci.

Powodem całego zdarzenia i późniejszej ucieczki był prawdopodobnie krążący w organizmie kierowcy alkohol. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile tej substancji u zatrzymanego.

Mężczyźnie została pobrana również krew do analizy celem potwierdzenia kierowania pojazdem mechanicznym i spowodowania zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości. Spotkanie z funkcjonariuszami zakończyło się dla 35-latka przewiezieniem do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone