Sobota, 24 września 202224/09/2022

Wracając z interwencji zauważyli w radiowozie pasażera na gapę (foto)

Funkcjonariusze z Dolnego Śląska podczas powrotu z interwencji dostrzegli, że w radiowozie mają dodatkowego pasażera. Jak się okazało w podróż z mundurowymi postanowił wyruszyć… kot.

Do niecodziennej sytuacji doszło kilka dni temu na terenie jednej z gmin powiatu wrocławskiego. Funkcjonariusze przeprowadzali tam kontrolę drogową pojazdu. Po zakończeniu czynności mundurowi udali się do radiowozu i ruszyli w dalszy patrol.

Po chwili jeden z policjantów zauważył, że radiowozie jedzie z nimi pasażer na gapę.

– Ku wielkiemu zdziwieniu mundurowych, gdy jeden z nich spojrzał w lusterko wsteczne, zauważył kota i usłyszał charakterystyczne miauczenie. Pomimo tego, że policjanci ci wiele widzieli podczas swojej ponad 10-letniej służby, to jednak czarnego kota siedzącego w radiowozie nigdy by się nie spodziewali – przekazał mł. asp. Przemysław Ratajczyk z KMP we Wrocławiu.

Zwierzę wydawało się być bardzo zrelaksowane podróżą.

– Jak gdyby nic lizało czarne łapki, siedząc na półce nad bagażnikiem radiowozu – dodają policjanci

Funkcjonariusze ustalili, że kot dostał się na pokład ich pojazdu w trakcie kontroli drogowej, którą przeprowadzali kilka minut wcześniej. Dlatego zawrócili i skierowali się do miejsca, gdzie miała miejsce interwencja.

Tam czekał na nich właściciel zwierzęcia. Mężczyzna poinformował policjantów, że to nie pierwsza tego typu podróż jego pupila. Okazało się, że zaledwie kilka dni wcześniej kocur na gapę dojechał, aż do Wrocławia.

Jak przekazał właściciel, jego kot upodobał sobie podróże samochodami i wykorzystuje moment, kiedy drzwi od pojazdu są choćby na moment otwarte, by następnie niezauważonym wskoczyć do wnętrza. Tym razem skorzystał z niesamowitej okazji i przejechał się nieoznakowanym radiowozem wrocławskiej policji.

– Kocur wrócił do swojego opiekuna, a policjanci do dalszych działań. Mundurowi nie ukrywali, że tę historię będą wspominać, jako jedno z bardziej zaskakujących zdarzeń, które przeżyli podczas pełnionej służby – dodają funkcjonariusze.

(fot. KMP Wrocław, źródło KMP Wrocław)

Jeden komentarz

  1. Kot który chciał zostać psem 🤭