Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Wywieźli 18-latka w bagażniku do lasu i pastwili się nad nim. Poszło o dług

Policjanci z Czeladzi zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy porwali 18-latka i w bagażniku auta wywieźli w odludne miejsce, a następnie pastwili się nad nim. Sprawcy chcieli w ten sposób wymusić zwrot wierzytelności.

39-letni mieszkaniec Czeladzi domagał się od dłuższego czasu zwrotu 1500 zł, które miał mu być winny 18-latek. Wierzyciel o pomoc w ściągnięciu długu poprosił swoich znajomych.

Na „rozmowie” z dłużnikiem w minioną niedzielę wieczorem pojawili się także 25 i 18-letni mieszkańcy Czeladzi. Mężczyźni spotkali się na ulicy w centrum Czeladzi. Tam po chwili obezwładnili 18-latka i zamknęli go w bagażniku auta. Oprawcy wywieźli młodego mężczyznę w odludne miejsce na terenie miasta i tam zaczęli się nad nim pastwić, próbując zmusić go do oddania długu. Uwolniony ostatecznie młody mężczyzna zgłosił się na policję.

39-letni napastnik został zatrzymany następnego dnia, jego dwaj kompani wpadli w kolejnych dniach. Sprawcy przestępstwa zostali objęci policyjnym dozorem. Ich dalszym losem zajmie się sąd i prokurator. Grozi im 5 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone