Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Wybuch w muszli klozetowej. Nietypowa akcja strażaków

Do niecodziennego zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z PSP w Krotoszynie w woj. wielkopolskim. W jednym z mieszkań doszło do eksplozji w muszli klozetowej.

W poniedziałek po godzinie 9 rano służby ratunkowe otrzymały nietypowe zgłoszenie, które dotyczyło wybuchu w sedsie. Z przekazanych informacji wynikało, że do eksplozji doszło w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym we Wronowie. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej oraz policję.

– Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia sprawdzili pomieszczenie urządzeniami pomiarowymi. Nie stwierdzono w powietrzu substancji niebezpiecznych. Doszło do eksplozji z niewiadomych przyczyn. W toalecie były ślady pożaru, który powstał w wyniku eksplozji. Jeszcze przed naszym przybyciem osoba przebywająca w tym mieszkaniu podjęła skuteczną próbę ugaszenia pożaru – powiedział dla infoostrow.pl st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy z KP PSP w Krotoszynie.

Jak wstępnie ustalono, najprawdopodobniej doszło do zapłonu metanu nagromadzonego w instalacji odpływu toalety. W chwili wybuchu w mieszkaniu przebywały cztery osoby. Pożar został ugaszony przez domowników.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Na miejscu przeprowadzono czynności z udziałem technika kryminalistyki i biegłego z dziedziny pożarnictwa.

(fot. ilustracyjne pixabay.com)

Jeden komentarz

  1. ktoś się za długo wstrzymywał z 2, proste…