Sobota, 02 grudnia 202302/12/2023

Wracał z imprezy sylwestrowej 2020/2021. Zaatakował go… smok

Policjanci zatrzymali 28-latka, który biegł środkiem drogi, a następnie wybił szybę w pojeździe, który się zatrzymał. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wraca z zabawy sylwestrowej 2020/2021 i zaatakował go smok.

Policjanci z Piaseczna otrzymali w jednej chwili kilka zgłoszeń dotyczących mężczyzny, który stoi na środku drogi w Żabieńcu i zatrzymuje jadące pojazdy. Na miejsce udali się policjanci z Góry Kalwarii.

Mundurowi dojeżdżając w rejon zdarzenia zobaczyli mężczyznę, który stoi na środku drogi. W czasie jego legitymowania, do patrolu podjechał właściciel fiata, któremu chwilę wcześniej 28-latek wybił szybę w samochodzie. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że właśnie wraca z zabawy sylwestrowej 2020/2021, a uszkodził szybę w fiacie, bo myślał, że atakuje go smok.

28-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP w Piasecznie, źródło KPP w Piasecznie)

Komentarze wyłączone