Czwartek, 23 marca 202323/03/2023

Miał 3 promile, zasnął w trakcie jazdy. Policjantom tłumaczył, że jedzie do pracy (foto)

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni obywatel Ukrainy, który zasnął za kierownicą osobowego renault w trakcie jazdy. Policjantom tłumaczył, że właśnie jedzie do pracy.

Do zdarzenia doszło 30 listopada, tuż przed godziną 17:00 na terenie gminy Głogówek w woj. opolskim. Kierowca przejeżdżając drogą pomiędzy Błażejowicami Dolnymi a Zawadą zaważył stojący na drodze samochód, a w nim śpiącego za kierownicą mężczyznę. O zdarzeniu poinformował policję.

Zgłaszający mając obawy, że kierowca osobowego renault zasłabł dlatego ruszył mu z pomocą. Jednak kiedy wyczuł od niego alkohol, natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Kierowcą okazał się 37-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. 37-latek tłumaczył policjantom, że jechał do pracy.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po tym jak wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.

(fot. Policja Opolska, źródło Policja Opolska)

Komentarze wyłączone