Niedziela, 28 maja 202328/05/2023

Wiózł na dachu fiata ładunek dwa razy większy od swojego auta (foto)

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej małolitrażowego fiata, który na dachu przewoził bagaż o kubaturze blisko dwa razy większej niż sam pojazd.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem w Czechowicach-Dziedzicach. Na ulicy Piasta policjanci zwrócili uwagę na kierującego pojazdem marki Fiat Seicento, który na dachu miał ładunek blisko dwa razy większy od samego samochodu. Mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli pojazd, który przewożąc w ten sposób bagaż, zagrażał innym użytkownikom dróg.

Po skontrolowaniu auta okazało się, że stan techniczny samochodu nie pozwala na jego bezpieczne użytkowanie, a kierujący nie ma dowodu rejestracyjnego, który został mu zatrzymany kilka tygodni wcześniej przez drogówkę. Funkcjonariusze ustalili, że fiat nie miał też aktualnych badań technicznych, ani aktualnego ubezpieczenia komunikacyjnego. Po sprawdzeniu bagażu okazało się, że na dachu przewożony był styropian, który został załadowany w sposób zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Mężczyzna został ukarany dwoma mandatami karnymi za popełnione wykroczenia. Policjanci skierowali też wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który może nałożyć karę administracyjną za niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia pojazdu.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Jeden komentarz

  1. Jak Czechowice – Dziedzice to napewno zrobił zapas zapałek przed zamknięciem zakładu 😉 jeszcze będziecie go prosić o ogień 😉