Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Dwie osoby nie żyją, jedna jest ranna. Prokuratura bada sprawę pożaru pod Wadowicami

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności pożaru domu jednorodzinnego i śmierci dwóch osób, których zwłoki znaleziono podczas akcji gaśniczej w Stryszowie koło Wadowic. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, ofiary miały zostać wcześniej pobite i związane.

Do pożaru domu jednorodzinnego doszło 5 grudnia w Stryszowie w woj. małopolskim. W trakcie akcji gaśniczej, w pomieszczeniach budynku ujawniono ciała dwóch osób, mężczyzny i kobiety. Jedna osoba doznała obrażeń ciała i została przetransportowana od szpitala.

Po zakończeniu akcji gaśniczej, prokurator przeprowadził na miejscu oględziny miejsca zdarzenia i zwłok. Ciała ofiar zostały skierowane do ZMS CMUJ w Krakowie celem przeprowadzenia sekcji zwłok oraz ustalenia przyczyny zgonu.

Z uwagi na panujące na miejscu zdarzenia warunki, prokurator kontynuował oględziny miejsca zdarzenia również 6 grudnia br., zabezpieczając ujawnione ślady i dowody. Zabezpieczono także ujawniony monitoring. Świadkowie są przesłuchiwani.

Sprawa prowadzona jest przez Prokuraturę Rejonową w Wadowicach. Postępowanie prowadzone jest pod kątem doprowadzenia do śmierci dwóch osób i spowodowania pożaru. Trwają poszukiwania sprawcy bądź sprawców zdarzenia.

(fot. info112.pl, Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone