Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Rzucił dużym kamieniem w drzwi kościoła i rozbił szklaną gablotę. Zajście zarejestrowała kamera (wideo)

Zamaskowany mężczyzna rzucił kamieniem w drzwi świątyni pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Do ataku doszło w sobotę rano. Całe zdarzenia zarejestrował monitoring.

W sobotę 5 grudnia ok. godz. 8 rano nieznany sprawca zdewastował drzwi i gablotę kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Na nagraniu z monitoringu widać, jak mężczyzna niesie ogromny kamień, którym następnie rzuca w drzwi świątyni na osiedlu Kopernika.

– Huk usłyszał kościelny, który przyszedł na poranną mszę świętą. Wyszedł z kościoła i zobaczył sprawcę, po czym szybko zamknął wejście do świątyni – relacjonuje proboszcz parafii ks.

Bogusław Dróżdż.

Widok kościelnego tak zdenerwował napastnika, że postanowił on kamieniem rozbić szklaną gablotę na ścianie kościoła. Wszystko wskazuje na to, że agresor chciał dostać się do wnętrza świątyni.

– Nie wiemy z jakich pobudek działał. Oddawajmy go Bożemu Miłosierdziu. We wtorek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zaniesiemy do Boga modlitwy wstawiennicze i wynagradzające-podaje parafia na swojej stronie internetowej. 

Mężczyzna, uszkodził główne drzwi wejściowe do świątyni oraz zniszczył gablotę doszczętnie bijąc szybę. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. wideo FideiDefensor/ Twitter)

Jeden komentarz

  1. Kolejny przygłup z malutkim siusiaczkiem chciał zaistnieć.