Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Potrącił pieszą i przejechał po niej. Kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

71-letni kierujący seatem potrącił pieszą, a następnie przejechał po jej ciele. Poszkodowana trafiła do szpitala. O dalszym losie kierowcy zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w piątek 4 grudnia tuż przed godziną 13:00 na ul. Kosynierów Gdyńskich w Grudziądzu w woj. kujawsko-pomorskim.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 71-letni kierujący osobowym seatem podczas cofania nie zauważył stojącej na chodniku 58-letniej kobiety, w wyniku czego potrącił ją, a gdy kobieta się przewróciła przejechał po jej nogach.

Poszkodowana z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy w postaci śladów kryminalistycznych oraz zapisu kamer monitoringu. Wykonano oględziny pojazdu oraz dokumentację fotograficzną. Śledczy będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Mundurowi zatrzymali 71-latkowi uprawnienia do kierowania. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za spowodowanie wypadku drogowego mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP w Grudziądzu, źródło KMP w Grudziądzu)

Komentarze wyłączone