Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

Karambol z udziałem czterech ciężarówek. Trzy osoby ranne, w tym jedna ciężko (zdjęcia)

Do poważnego wypadku doszło na autostradzie A4 w stronę Wrocławia. Zderzył się tam cztery samochody ciężarowe. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR.

W poniedziałek 7 grudnia służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o karambolu na 314. kilometrze autostrady A4 w stronę Wrocławia. Wstępnie ustalono, że 37-latek kierujący zestawem marki Renault z nieustalonych przyczyn najechał na tył poprzedzającego go zestawu marki Mercedes, prowadzonego przez 52-letniego kierowcę z Radomia. Siłą uderzenia ciężarówka najechała na tył poprzedzającego ją pojazdu marki DAF, prowadzonego przez 45-latka z Wodzisławia, a ten z kolei najechał na tył zestawu marki MAN – ostatnim kierował 26-letni obywatel Serbii.

Jednego kierowcę strażacy musieli uwalniać ze zmiażdżonej kabiny. Mężczyzna z najpoważniejszymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomocy udzielono łącznie trzem kierowcom, którzy przytomni trafili do placówek medycznych na terenie Śląska.

Na miejscu pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza, prokurator, powołano biegłego od rekonstrukcji wypadków drogowych. Usuwanie wraków i sprzątanie jezdni trwało do godzin porannych. Wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego karambolu zajmuje się Komenda Miejska Policji w Gliwicach. 

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone