Poniedziałek, 02 października 202302/10/2023

Na miejscu włamania zgubił swój mandat karny (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 38-latka, który jednego dnia włamał się do kilku samochodów i garażu, gdzie zgubił wystawiony wcześniej na jego nazwisko mandat.

W niedzielę policjanci z Wejherowa w woj. pomorskim dostali zgłoszenie o włamaniu do samochodu i garażu. Tam funkcjonariusze znaleźli pozostawiony najprawdopodobniej przez podejrzanego mandat karny. Tego samego dnia mundurowi zostali powiadomieni również o kradzieży portfela z innego samochodu oraz kradzieży pojazdów. Jeden z samochodów sprawca porzucił i odjechał innym skradzionym samochodem. Wszystko wskazywało na to, że sprawcą jest jedna osoba.

Na terenie powiatu wejherowskiego włamywacz spowodował kilka kolizji drogowych i uszkodził rogatki na przejeździe kolejowym. Sprawca jechał uszkodzonym samochodem na samej feldze, potem zaczął uciekać pieszo przez pole. Tam został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego. To zatrzymanie było możliwe dzięki zaangażowaniu i informacji od świadka. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość zatrzymanego 38-latka, okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do kierowania.

Wczoraj 38-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, kradzieży samochodów oraz pieniędzy i jazdy w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna odpowiadać będzie za spowodowanie kolizji drogowych oraz uszkodzenie rogatek i także za kradzież. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Jeden komentarz

  1. cymbał miesiąca 🙂