Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Usiłowanie zabójstwa policjantów. 23-latek chciał zdetonować auto przed komisariatem

W czwartek przed południem stołeczna policja poinformowała o usiłowaniu zabójstwa policjantów. Zatrzymany został 23-latek, który chciał zdetonować auto przed jednym z warszawskich komisariatów.

Jak ustalili śledczy, 23-letni mężczyzna podjechał w środku nocy przed jeden z komisariatów w stolicy i zaczął wielokrotnie używać klaksonu. Chciał w ten sposób ściągnąć w okolice pojazdu jak najwięcej policjantów. Jak się okazało 23-latek planował zdetonować auto usiłując pozbawić życia funkcjonariuszy.

Na całe szczęście nie doszło do eksplozji. Mężczyzna został obezwładniony. Trafił do policyjnego aresztu. Trwają z nim dalsze czynności.

Materiały zabezpieczone do sprawy wskazują jednoznacznie na planowanie zabójstwa policjantów. Zdecydowane kroki podjęła prokuratura. Wnioskowano o areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku, stosując środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy.

– Ostatnie tygodnie to niebywały hejt skierowany wobec policjantów. Mieliśmy do czynienia z groźbami, które były kierowane nie tylko do nich, ale również ich rodzin. Tym razem mamy jednak do czynienia z realnym zagrożeniem życia policjantów – przekazała warszawska policja.

(fot. Policja, źródło Policja Warszawa)

Jeden komentarz

  1. Większej bzdury nie czytałem. Gestapo boi się własnego cienia. Załosne maminsynki z malutkimi siusiaczkami. Kompleksik leczymy, a nie czepiamy się ludzi.