Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Zaatakował 13-latkę w windzie i groził jej pozbawieniem życia. 39-latek aresztowany

Policjanci z Warszawy zatrzymali 39-latka, który zaatakował 13-letnią dziewczynkę w windzie. Napastnik trzymając w ręku niebezpieczny przedmiot groził dziewczynce pozbawieniem życia.

Kilka dni temu, w bloku przy ul. Bolesławickiej na warszawskim Targówku, mężczyzna zaczepił 13-latkę w windzie. Z relacji małoletniej wynikało, że 39-latek trzymając w ręku niebezpieczne narzędzie groził jej pozbawieniem życia. Na szczęście dziewczynce udało się uciec i od razu o całej sytuacji poinformowała rodziców, którzy zaalarmowali policję.

Po zdarzeniu, napastnik stał przed blokiem i zachowywał się podejrzanie. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce podjęli próbę rozmowy z mężczyzną i już po chwili wiedzieli, że mają do czynienia ze sprawcą zdarzenia. Ponadto podczas przeszukania jego odzieży mundurowi ujawnili niebezpieczny przedmiot opisany przez dziewczynkę. 39-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

Śledczy zebrali materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili podejrzanemu zarzut kierowania gróźb karalnych wobec 13-latki, mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Wobec 39-latka, sąd na wniosek prokuratora zastosował 3 miesięczny areszt. Za kierowanie gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. pixabay, com, źródło KRP IV)

Komentarze wyłączone