Środa, 04 października 202304/10/2023

Samochód osobowy zmiażdżony po zderzeniu z ciężarówką na trasie S1 (zdjęcia)

Do poważnego wypadku doszło w sobotę na trasie S1 w Pyrzowicach w woj. śląskim. Samochód osobowy zderzył się tam z ciężarówką. Jedna osoba została ciężko ranna.

W sobotę 12 grudnia, po godzinie 15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze S1 w Pyrzowicach. Samochód osobowy zderzył się z pojazdem ciężarowym.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 47-letnia kierująca samochodem osobowym marki Mitsubishi jadąc w kierunku Siewierza z nieznanych powodów zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła czołowo w ciężarówkę.

Siła zderzenia była tak duża, że auto osobowe zostało zmiażdżone. Kierująca tym pojazdem kobieta została zakleszczona we wraku. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali ranną. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. Poszkodowana w ciężkim stanie, z licznymi obrażeniami została przetransportowana do szpitala. 54-letni obywatel Ukrainy kierujący ciężarówką nie odniósł obrażeń.

Okoliczności tego wypadku są ustalane przez policjantów. Utrudnienia w rejonie zdarzenia mogą potrwać jeszcze kilka godzin

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone