Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Z zalewu wyłowiono zwłoki kobiety. To zaginiona 36-latka (foto)

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 36-letniej mieszkanki Ostrzeszowa w woj. wielkopolskim. Zwłoki kobiety znaleziono w zalewie w Kobylej Górze. Okoliczności tragedii ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

36-latka wyszła z domu we wtorek 1 grudnia około godziny 19. Gdy nie wróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną, ta zgłosiła jej zaginięcie.

Samochód zaginionej został znaleziony w Kobylej Górze przy tamie na zalewie. W środku był telefon kobiety i jej rzeczy osobiste. Poszukiwania prowadzone były zarówno w wodzie – cały akwen został sprawdzony sonarem, ja i w terenie. W akcji brało udział kilkudziesięciu strażaków i policjantów. W działaniach uczestniczyła także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowego wraz z Grupą Sonarową z Poznania i Konina.

W sobotę zwłoki kobiety zostały wyłowione z zalewu w Kobyle Górze.

– Potwierdzam, że ciało należy do zaginionej 36-latki. Na razie za wcześnie, by podać przyczynę śmierci. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratora – poinformowała portal wlkp24.info. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowa KPP w Ostrzeszowie.

(fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina)

Komentarze wyłączone