Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

30 punktów karnych w 30 sekund. Kierowca pożegnał się z prawem jazdy (wideo)

Młody kierowca pojazdu marki Alfa Romeo w ciągu 30 sekund nazbierał aż 30 punktów karnych i pożegnał się z prawem jazy. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-latek z powiatu zielonogórskiego.

We wtorek ok. godziny 7.40 w Płotach pod Zieloną Górą policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED zauważyli pędzący z dużą prędkością samochód marki Alfa Romeo. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę pojazd jechał 121 kilometrów na godzinę. Ale to nie jedyne wykroczenie kierowcy.

Samochód dwukrotnie wyprzedził inne pojazdy na przejściu dla pieszych oraz wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej. Kiedy policjanci zatrzymali pojazd do kontroli okazało się, że kieruje nim 20-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego.

W rozmowie z policjantami kierowca przyznał, że jego jazda była bardzo niebezpieczna. Mężczyzna otrzymał 30 punktów karnych – po 10 za każde z wykroczeń. Oprócz tego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 20-latek będzie także musiał ponownie zdać egzamin, ponieważ przekroczył dozwoloną liczbę punktów karnych.

(fot. wideo Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone