Sobota, 24 września 202224/09/2022

Pościg za kierowcą BMW. 28-latek bez uprawnień i z narkotykami (zdjęcia)

Policjanci z Żar w woj. lubuskim po pościgu zatrzymali kierowcę BMW, który uciekał przed policjantami. Jak się okazało 28-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a przy mężczyźnie znaleziono narkotyki.

We wtorek 15 grudnia policjanci kryminalni z żarskiej komendy podczas służby wytypowali do kontroli drogowej samochód marki BMW, który przejeżdżał przez miejscowość Żarki Wielkie. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierowca pojazdu zignorował je i ze znaczną prędkością kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

W pewnym momencie, w jednej z miejscowości, wjeżdżając na drogę brukowaną, kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem, który przewrócił się na bok i zatrzymał na kołach.

Mężczyzna wysiadł z samochodu i rozpoczął pieszą ucieczkę w kierunku lasu. W ślad za nim ruszyli policjanci, którzy zatrzymali go po krótkiej chwili.

– Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie, a także w samochodzie narkotyki. Środki zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych, wstępnie test wykazał, że są to metamfetamina i amfetamina – przekazała kom. Aneta Berestecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Zachowanie  28-latka wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków, w związku z tym do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została krew. Jak się okazało mieszkaniec powiatu żarskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie czekał na dalsze czynności. Kolejnego dnia został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenie odpowie teraz przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pod wpływem narkotyków kara do 2 lat.

(fot. KPP w Żarach, źródło KPP w Żarach)

Komentarze wyłączone