Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

33-latek zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala, żeby ukraść alkohol

33-letni mężczyzna chory na COVID-19 uciekł z namysłowskiego szpitala. Chwilę później został ujęty przez ochronę sklepu przy próbie kradzieży alkoholu.

Młody mężczyzna z potwierdzonym testem na koronawirusa był hospitalizowany w szpitalu w Namysłowie w woj. opolskim. W godzinach porannych, niepostrzeżenie uciekł ze szpitala i udał się do jednego z marketów, gdzie został przyłapany na próbie kradzieży kilku butelek alkoholu. Na miejsce natychmiast wezwano patrol policji.

Funkcjonariusze poinformowali personelu sklepu, że podejrzewany o kradzieże mężczyzna ma dodatni wynik testu na koronawirusa i powinien przebywać w szpitalu. 33-latek został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji w Prudniku, gdzie znajduje się izolatorium dla osób zatrzymanych, chorych na COVID-19.

Podczas przesłuchania w formie wideokonferencji usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób narażając ich na chorobę zakaźną. Drugi zarzut dotyczył licznych kradzieży w namysłowskich sklepach, gdzie wartość skradzionych towarów wynosiła kilkaset złotych.

Trwają czynności sprawdzające, ile osób mógł narazić na zakażenie podczas przemieszczania się ze szpitala do centrum miasta. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Opolska, źródło Policja Opolska)

Komentarze wyłączone