Niedziela, 26 września 202126/09/2021

57-latek ruszył na pomoc tonącemu mężczyźnie, sam zginął. Dramatyczna akcja ratunkowa na rzece Narew (foto)

W miejscowości Doktorce na Podlasiu doszło do tragicznego zdarzenia podczas wypoczynku nad wodą. 57-letni utonął ratując mężczyznę, który zaczął tonąć w rzece Narew.

W niedzielę 15 sierpnia służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie tonącym w rzece Narew w okolicach miejscowości Doktorce. Na miejsce zdarzenia zadysponowano straż pożarną, zespół ratownictwa medycznego i policję.

Na podstawie relacji świadków ustalono, że dwóch mężczyzn pływało w rzece i jeden z nich zaczął się topić. 57-latek wezwał pomoc i podjął próbę ratowania tonącego. Poszkodowany mężczyzna został wyciągnięty na brzeg przez świadków zdarzenia, zaś 57-latek, który ruszył mu z pomocą zniknął pod wodą w pobliżu plaży .

– Działania JOP polegały na zwodowaniu dwóch łodzi i rozpoczęciu poszukiwań zaginionego mężczyzny. Po przepłynięciu około 500 m w dół rzeki ratownicy z JRG nr 5 w Łapach odnaleźli ciało, które dryfowało pod powierzchnią wody – przekazała KM PSP w Białymstoku.

Strażacy błyskawicznie podjęli poszkodowanego na łódź i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, którą już na brzegu kontynuował zespół ratownictwa medycznego.

Niestety, 57-letniemu mężczyźnie nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

(fot. PSP Białystok)

Komentarze wyłączone