Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Rzucał kotem o asfalt i znaki drogowe. 35-latek aresztowany

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zabił kota ze szczególnym okrucieństwem. 35-latek rzucał zwierzęciem o asfalt oraz uderzał nim w znaki drogowe, po czym martwe zwierzę wyrzucił do stawu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach w woj. dolnośląskim zatrzymali 35-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o zabicie kota ze szczególnym okrucieństwem. Do zdarzenia doszło 19 grudnia, około godziny 18.00. Mundurowi otrzymali zgłoszenie o znęcaniu się nad kotem na jednej z ulic w mieście.

Na miejscu funkcjonariusze zastali świadków zdarzenia, którzy poinformowali, że mężczyzna, który zabił kota najpierw uderzał nim o asfalt i znaki drogowe, a na następnie martwe zwierzę wyrzucił do stawu. Świadkowie bestialskiego uśmiercenia zwierzęcia podali rysopis podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Kilka ulic dalej policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 35-letni jeleniogórzanin.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za zabicie zwierzęcia za szczególnym okrucieństwem za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

Jeden komentarz

  1. Czekamy na prawomocny wyrok, wciąż słyszymy czym jest zagrożony ,, czyn ,, , jednakże po przejściu przez nasz system sądowniczy następuje błoga cisza. Rozumiemy że każdy chce zarobić ale państwo jest zobowiązane do ochrony słabszych, nie tylko słabszych ludzi. Chcemy słyszeć o IZOLACJI ZWYROLI.