Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Pościg za nastolatkami zakończony wypadkiem. Trzy osoby ranne (zdjęcia)

Trzech nastolatków zostało rannych w wypadku, do którego doszło w Mysłowicach na Śląsku. 16-letni kierowca renaulta nie zatrzymał się do kontroli i uciekał policjantami. W tracie ucieczki nastolatek doprowadził do wypadku. Jak się okazało był poszukiwany przez sąd.

Wczoraj przed godziną 4.00 nad ranem policjanci podjęli pościg za kierowcą renaulta, który nie zatrzymał się do kontroli. Na widok funkcjonariusza stojącego na drodze i dającego sygnał do zatrzymania kierowca zwolnił, a następnie ominął mundurowego i gwałtownie przyspieszył.

Stróże prawa natychmiast ruszyli za uciekinierem w pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mimo to kierujący kontynuował ucieczkę.

Na ul. Ziętka stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonową podporę mostu.

Okazało się, że osobowym renaultem podróżowało trzech młodych mężczyzn. Siła uderzenia była tak duża, że wszyscy zostali zakleszczeni wewnątrz pojazdu. Mundurowi natychmiast wezwali na miejsce pozostałe służby ratunkowe.

Policjanci prowadzący czynności na miejscu tego zdarzenia ustalili, że za kierownicą samochodu siedział 16-letni mieszkaniec Będzina, natomiast pasażerami byli 14 i 18-latek. Wszyscy trafili do pobliskich szpitali.

Okazało się, że 16-latek poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Będzinie. Podczas oględzin pojazdu, w schowku drzwi od strony kierowcy, stróże prawa znaleźli też amfetaminę. W toku dalszych czynności narkotyk ten znaleziono też w mieszkaniu 18-letniego pasażera. Mężczyzna usłyszał już zarzuty do których się przyznał. Może mu grozić kara do 3 lat więzienia.

16-letniemu kierującemu, który w dalszym ciągu przebywa w szpitalu, pobrana została krew do badań na obecność alkoholu i narkotyków. Jego sprawą zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Mysłowicach.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone