Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

21-latek wjechał fordem do rzeki. Był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów (zdjęcia)

Ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, który w Boże Narodzenie wjechał fordem do rzeki niedaleko miejscowości Henrykowice w woj. dolnośląskim. Mężczyzna wydostał się z prawie całkowicie zalanego wodą samochodu i uciekł. Okazało się, że miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W świąteczną noc 25 grudnia po godzinie 01:00 policjanci zostali powiadomieni, że w pobliżu miejscowości Henrykowice do płynącej nieopodal rzeki wpadł samochód. Na miejscu zastali prawie całkowicie zanurzony w wodzie samochód osobowy marki Ford. Policjanci sprawdzili pojazd i teren przyległy – nigdzie nie było kierowcy ani innych osób. Samochód został wyciągnięty z rzeki przez wezwanych na miejsce strażaków.

Funkcjonariusze ustalili właściciela auta i rozpoczęły się poszukiwania kierowcy.

Po kilkudziesięciu minutach w pobliskiej miejscowości policjanci zatrzymali mężczyznę, który jak się okazało kierując fordem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi wpadając do rzeki Rybnicy.

Samochodem kierował 21-letni mieszkaniec sąsiedniego województwa wielkopolskiego. Mężczyzna miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z tym do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy, mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Ford, którym poruszał się nieodpowiedzialny kierowca, po wydobyciu z wody, został zabezpieczony przez policjantów na parkingu strzeżonym.

Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa drogowego. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie sprawca poniesie konsekwencje prawne za popełnione przestępstwa.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone