Sobota, 27 lutego 202127/02/2021

“W pijackim szale niszczył groby na cmentarzu”. 25-latka ujął świadek (zdjęcia)

W Nowy Rok doszło do obywatelskiego zatrzymania 25-latka, który w pijackim szale niszczył groby na cmentarzu. Wandal został ujęty przez świadka, a następnie przekazany policjantom.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w Nowy Rok, wieczorem na cmentarzu w Piotrkowie Kujawskim w woj. kujawsko-pomorskim. Radziejowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od przechodnia, że zatrzymał młodego mężczyznę, który niszczył groby. Jak się okazało interwencję podjął funkcjonariusz Zakładu Karnego we Włocławku, który był po służbie.

Strażnik przekazał policjantom agresywnego i pobudzonego 25-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie blisko dwa promile alkoholu. 25-latek trafił więc do policyjnego aresztu.

W tym czasie kryminalni ustalili pokrzywdzonych, którzy wycenili straty na kilka tysięcy złotych. Wandal uszkodził nagrobki, rozbił wazony oraz znicze.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie musiał zapłacić za zniszczenia, których dokonał.

(fot. KPP w Radziejowie, źródło KPP w Radziejowie)

Komentarze wyłączone