Niedziela, 16 stycznia 202216/01/2022

Zwłoki noworodka na posesji w Łęczycy. Zatrzymano 17-letnią matkę dziecka

17-latka, która w minioną niedzielę urodziła dziecko została zatrzymana przez Prokuraturę Rejonową w Łęczycy w woj. łódzkim. Młoda kobieta jest podejrzewana o doprowadzenie do śmierci swojego nowo narodzonego syna.

3 stycznia br. nastolatka trafiła do szpitala w powiecie kutnowskim. Dziewczynę przywiózł do placówki medycznej jej ojciec. Lekarz, który przyjmował pacjentkę stwierdził, że dziewczyna prawdopodobnie przed kilkoma godzinami przeszła poród. 17-latka powiedziała medykowi, że poroniła, a płód pozostawiła w łazience. Szpital o sprawie powiadomił policję.

W miejscu zamieszkania 17-latki ujawniono foliową torbę, w której znajdowały się zakrwawione ręczniki oraz łożysko. W pobliżu budynków gospodarczych, znaleziono leżące na ziemi zwłoki noworodka.

Przeprowadzona sekcja zwłok dała podstawy do stwierdzenia, że dziecko urodziło się żywe. Biegła sądowa nie ujawniła wad rozwojowych. Prawdopodobnie przyczyną śmierci noworodka był rozległy uraz głowy, który mógł być spowodowany uderzeniem „narzędziem tępokrawędzistym” – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

17-latka miała ukrywać ciążę przed przed ojcem i o siedem lat starszym chłopakiem. Za zabójstwo grozić jej może do 25 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)


Komentarze wyłączone