Czwartek, 04 marca 202104/03/2021

20-latek podejrzany o zgwałcenie 16-latki. Groził upublicznieniem jej nagich zdjęć (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 20-latka, podejrzanego o zgwałcenie 16-letniej dziewczyny. Mężczyzna zwabił ją przez Internet, a następnie wykorzystywał seksualnie. Kiedy nastolatka chciała zakończyć znajomość, mężczyzna groził jej i szantażował upublicznieniem jej nagich zdjęć.

Policjanci od kilku dni pracowali nad zatrzymaniem 20-latka podejrzanego o zgwałcenie 16-letniej dziewczyny. Mężczyzna nawiązał z nią kontakt poprzez aplikację mobilną służącą do wysyłania filmów i zdjęć. Dziewczyna korespondowała z mężczyzną od wielu miesięcy, wysyłała mu swoje nagie zdjęcia. Gdy 16-latka chciała zakończyć znajomość, mężczyzna zaczął ją szantażować, grozić upublicznieniem jej zdjęć i filmów, które jak się okazało, zapisywał. Mężczyzna zmuszał ją również do spotkań, podczas których wykorzystywał ją seksualnie.

Pokrzywdzona, chcąc przerwać tę znajomość, o wszystkim powiadomiła rodziców, którzy od razu zaalarmowali przestępstwie policjantów. Śledczy zabezpieczyli dowody przestępstwa, kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny i jego miejsce zamieszkania.

Do zatrzymania podejrzanego doszło w miniony wtorek, tuż przed spotkaniem 20-latka z pokrzywdzoną. Mężczyzna był zaskoczony widokiem kryminalnych z komisariatu w Nowym Porcie i z komendy miejskiej.

20-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu. Kryminalni przeszukali też jego mieszkanie, w którym zabezpieczyli oprócz komputera różne nośniki danych m.in. telefon komórkowy oraz nagrania, które zostały zabezpieczone do badań przez biegłego. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

3 komentarze

  1. Same się proszą a potem płaczą

  2. gwalt pewnie byl dopiero kiedy sie rozmyslila po fakcie