Czwartek, 28 stycznia 202128/01/2021

Areszt za znęcanie się nad partnerką. 32-latek uniemożliwiał kobiecie wezwanie pomocy czy ucieczkę z domu (foto)

32-letni mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad swoją partnerką. Do stosowania przemocy fizycznej i psychicznej, gróźb oraz uniemożliwiania kobiecie wezwania pomocy czy ucieczki z domu dochodziło od kilku miesięcy. Domowy oprawca został tymczasowo aresztowany, był już karany za to samo przestępstwo.

Okrutne traktowanie kobiety przez jej partnera trwało od trzech miesięcy. Już wcześniej mężczyzna został skazany prawomocnym wyrokiem za groźby kierowane do innej, poprzedniej partnerki. Nie pohamowało to jednak jego zapędów.

Mężczyzna po kolejnej awanturze z obecną partnerką, pobił siemianowiczankę oraz zdemolował mieszkanie. 32-latek zabrał kobiecie klucze do mieszkania oraz telefon komórkowy, uniemożliwiając wezwanie pomocy. W końcu 36-latce udało się wykorzystać brak czujności oprawcy i zadzwonić na policję.

Powiadomieni o znęcaniu się nad kobietą stróże prawa zatrzymali sprawcę i założyli niebieską kartę. Agresor był nietrzeźwy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a pokrzywdzona złożyła zeznania. Śledczy przedstawili 32-latkowi zarzut znęcania się nad partnerką. Z uwagi, iż dopuścił się tego przestępstwa w warunkach tzw. recydywy, kara jaka mu grozi, będzie surowsza.

Podejrzany został doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego i agresor trafił do aresztu na 2 miesiące.​

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone