Czwartek, 28 stycznia 202128/01/2021

2 tysiące osób na pokazach iluminacyjnych. Interweniowała policja

Około 2000 osób zgromadziło się w Parku Słupna w Mysłowicach na Śląsku, na pokazach iluminacyjnych. Na miejscu interweniowali policjanci. Zebrany materiał dowodowy został przesłany do Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach celem zapoznania i podjęcia dalszych decyzji.

Mysłowicki Park Światła przyciągnął w weekend tłumy widzów. Mieszkańcy miasta przyszli całymi rodzinami by obejrzeć plenerowe iluminacje świetlne oraz projekcje multimedialne. Skończyło się interwencją policjantów.

Policjanci dwukrotnie interweniowali w Parku Słupna w związku ze zgłoszeniami nieprzestrzegania obostrzeń podczas organizowanych tam pokazów iluminacyjnych.

Sobotniego wieczoru w wydarzeniu udział wzięło około 600 osób. Mundurowi sporządzili wówczas dokumentację dla sanepidu i prowadzą czynności wyjaśniające.

Wczoraj pokazy iluminacji odbyły się ponownie. Powiadomieni o nieprzestrzeganiu obowiązujących zasad bezpieczeństwa policjanci przeprowadzili na miejscu czynności. Stróże prawa w obecności organizatora rejestrowali przebieg tego wydarzenia za pomocą kamer. Jak ustalono, tego wieczoru w pokazach udział wzięło około 2000 osób. Podjęte czynności i wydawane komunikaty do zachowania zgodnego z prawem pozwoliły na spokojne rozejście się uczestników tego wydarzenia bez żadnych incydentów.

Zgromadzony w niedzielę materiał dowodowy został przesłany do Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach celem zapoznania i podjęcia dalszych decyzji.

(fot. Mysłowice, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone