Sobota, 12 czerwca 202112/06/2021

Chciał ukraść BMW. Spędził 10 godzin, próbując je uruchomić (zdjęcia)

Zdeterminowany 21-latek próbował ukraść samochód marki BMW z jednego z parkingów w Skarżysku-Kamiennej. Włamywacz był tak uparty, że spędził w niemieckim aucie ok. 10 godzin, usiłując je uruchomić.

W miniony piątek około godziny 10 policjanci ze Skarżyska-Kamiennej w woj. świętokrzyskim otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że właściciel osobowego BMW zastał w aucie obcego mężczyznę. Nieproszony gość miał majstrować przy kostkach instalacji elektrycznej pojazdu.

Na miejscu policjanci zastali 21-latka z powiatu szydłowieckiego, z którym kontakt był utrudniony. Policjanci ujawnili przy nim zawiniątko z niewielką ilością białego proszku, który wstępnie został zakwalifikowany jako amfetamina.

Właściciel niemieckiego wozu oświadczył, że w czwartek wieczorem zaparkował BMW na miejscu parkingowym i zamknął pojazd. Podczas czynności wyszło na jaw, że nieudolny rabuś widziany był w samochodzie już po północy. Policjanci ustalili, że 21-latek mógł spędzić w aucie nawet 10 godzin, usiłując je uruchomić, jednak przerosło to jego umiejętności.

21-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do BMW wartego 12 tys. złotych. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i nie złożył wyjaśnień. Wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Świętokrzyska, źródło Policja Świętokrzyska)

1 komentarz

  1. nie przyznał się to co robil w zamkniętym aucie
    mastrujac prz instalacji elektrycznej

    czyścił bez jaj