Czwartek, 04 marca 202104/03/2021

Pożar w zakładach w Białej Rawskiej. Straty są ogromne (zdjęcia, wideo)

W piątek wieczorem doszło do pożaru w zakładach przetwórstwa owoców w Białej Rawskiej w woj. łódzkim. Na miejscu nadal trwa akcja dogaszania. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak straty są ogromne.

Strażacy informację o pożarze otrzymali w piątek, ok. godz. 19:30. Ogniem objęta była hala produkcyjna i część magazynowa zakładów przetwórstwa owocowego “Polskie Sady” przy ulicy Targowej w Białej Rawskiej. Jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych z budynków ewakuowało się 18 pracowników zakładów.

Do akcji gaśniczej zadysponowano jednostki m.in. ze Skierniewic, Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego. Łącznie w działaniach brało udział 19 zastępów.

Strażacy walczyli o utrzymanie płomieni z daleka od pobliskiego zbiornika z olejem opałowym. Ich działania skupiały się też na obronie przed ogniem budynku biurowego, znajdującego się w niewielkiej odległości od hali, w której poza magazynem owocowym, mieściła się też wytwórnia popcornu – przekazał rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak.

Akcję prowadzono m.in. z użyciem dodatkowych drabin i podnośników sprowadzonych z sąsiednich miejscowości. Działania strażakom utrudniał silny wiatr.

W sobotę rano oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Rawie Mazowieckiej przekazał, że trwa akcja dogaszania. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

– I chociaż przede wszystkim poruszał straszny widok ognia, który trawił ogromny budynek i kłęby ciemnego dymu, zasłaniające całe niebo, trzeba pamiętać, że w tle rozgrywa się dramat wielu ludzi – właścicieli, pracowników i sadowników… – czytamy w serwisie sadowniczym sad.24.pl.

Więcej zdjęć zobaczysz tutaj

(fot. OSP KSRG Cielądz)

Komentarze wyłączone