Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Nie żyje 3-tygodniowy chłopiec. Rodzice byli pijani

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności śmierci noworodka z Piotrkowa Trybunalskiego w woj. łódzkim. Do sprawy zatrzymani zostali rodzice dziecka. Zarówno ojciec jak i matka chłopca byli pod wpływem alkoholu.

Do tragedii doszło nocy z wtorku na środę w mieszkaniu przy ul. Przemysłowej w Piotrkowie Trybunalskim. Rodzice chłopca po przebudzeniu, zauważyli, że dziecko, które spało z nimi w jednym łóżku nie daje oznak życia.

Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe jednak, życia chłopca nie udało się uratować. Jak się okazało 27-letnia matka i jej partner byli pod wpływem alkoholu. Oboje zostali zatrzymani. Pobrano im od nich krew do badań na zawartość środków odurzających

– Na ciele dziecka nie stwierdzono obrażeń. Śledztwo zostało wstępnie zakwalifikowane jako nieumyślne spowodowanie śmierci z art. 155 kodeksu karnego – przekazała rzeczniczka piotrkowskiej prokuratury Magdalena Czołnowska-Musioł.

Decyzją prokuratora ciało chłopca zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok, która wykaże bezpośrednią przyczynę jego śmierci. Rodzicom dziecka grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone