Czwartek, 17 czerwca 202117/06/2021

Pijany obywatel Ukrainy uciekał przed policją. Jazdę zakończył uderzając w budynek (foto)

Pijany 30-letni obywatel Ukrainy próbując uciec przed funkcjonariuszami nie zapanował nad swoim pojazdem i uderzył w budynek mieszkalny. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W sobotę 23 stycznia, policjanci patrolując ulicę Piłsudskiego w Nowej Soli zauważyli pojazd marki Seat, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Kierujący jechał z nadmierną prędkością i nie respektował przepisów ruchu drogowego.

W pewnym momencie seat wypadł z drogi, uszkodził znak i dwa sygnalizatory świetlne, a następnie z impetem wjechał w budynek mieszkalny.

W wyniku zdarzenia kierujący został zakleszczony w rozbitym aucie. Mundurowi natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy. Mężczyzna był przytomny, a funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu.

Kierującym okazał się być 30-letni obywatel Ukrainy. Po wydobyciu z pojazdu został przetransportowany do szpitala. Na szczęście nikomu z lokatorów uszkodzonego budynku nic się nie stało.

Podczas czynności procesowych pobrano krew do analizy, która dokładnie wskaże stężenie poziomu alkoholu w organizmie 30-latka. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę pod wpływem alkoholu oraz popełnienie licznych wykroczeń drogowych w tym stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu, mężczyzna odpowie przed sądem.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone