Niedziela, 26 marca 202326/03/2023

Dotkliwie pobili 16-latka, bo pomylili go z kimś innym. „Chłopiec o mało nie stracił życia”

Policjanci zatrzymali czworo nastolatków podejrzanych o brutalne pobicie 16-latka. Sprawcy bili go pięściami po twarzy, kopali po brzuchu, a także zakładali foliową torbę na głowę. Po wszystkim okazało się, że pomylili go z kimś innym.

O dotkliwym pobiciu 16-latka, policję zawiadomili rodzice chłopca, po tym jak ich syn wrócił do domu z siniakami na całym ciele, podbitymi oczami i obrzęki na całej twarzy.

Mundurowi z wydziału nieletnich natychmiast zajęli się sprawą. W trakcie czynności ustalili, że dwóch 16-latków, 14-latek i 15-letnia dziewczyna zwabili pokrzywdzonego w okolice stawu w Parku Arkadia i tam w sposób brutalny pobili, za to, że według nich miał mówić na nich rzeczy, które im się nie spodobały.

– Wspólnie i w porozumieniu, bili go pięściami po twarzy i całym ciele, kopali go po brzuchu, wyzywając, poniżając i grożąc, że go zabiją. W trakcie pastwienia się nad nim zakładali mu na głowę foliową torbę i obwiązywali wokół szyi, odcinając dopływ powietrza, obserwowali, jak się dusi. Później zdejmowali na chwilę, aby złapał powietrza i znowu zakładali, kopiąc go po brzuchu. Chłopiec o mało nie stracił życia – przekazała policja.

Kiedy napastnicy doprowadzili go do stanu bezbronności, przeszukali go, kradnąc mu metalową pałkę teleskopową, chusteczki, gumy do żucia oraz zapalniczkę. Następnie zostawili rannego nastolatka. Po jakimś czasie sprawcy zorientowali się, że ich ofiara to niewłaściwy człowiek. Nic jednak z tym nie zrobili.

Po zebraniu materiału dowodowego jednego dnia policjanci sukcesywnie odwiedzali ich mieszkania, zatrzymywali ich, a następnie w obecności rodziców przesłuchiwali jako nieletnich sprawców czynów karalnych. Wszyscy usłyszeli zarzuty rozboju, znieważenia, gróźb karalnych, pobicia, narażenia pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo bezpośredniego utraty życia poprzez podduszanie przy użyciu foliowej torby oraz spowodowanie skutku w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwającą powyżej 7 dni.

W przypadku osób dorosłych sąd mógłby ich skazać nawet na 12 lat więzienia. W związku tym, że o te przestępstwa podejrzani są nieletni, decyzję w tej sprawie podejmie sąd rodzinny i nieletnich.

(fot. Policja, źródło KSP)

Jeden komentarz

  1. Rodzice muszą byc dumni ze swych pociech.