Niedziela, 16 stycznia 202216/01/2022

Złodzieje katalizatorów próbowali rozjechać policjantów. Padły strzały (zdjęcia)

Przyłapani na gorącym uczynku złodzieje katalizatorów próbowali potrącić policjantów, którzy stanęli im na drodze. Funkcjonariusze oddali strzały w kierunku samochodu sprawców.

W poniedziałek wieczorem w Olsztynku na jednej z ulic policjanci przyłapali na gorącym uczynku złodziei katalizatorów. Gdy mężczyźni zobaczyli naprzeciwko siebie funkcjonariuszy nie mieli ochoty dać za wygraną. Nie dość, że nie reagowali na polecenia funkcjonariuszy i ostrzeżenia użycia wobec nich środków przymusu bezpośredniego, to podjęli próbę ucieczki samochodem i potrącenia blokującego im drogę funkcjonariusza, narażając go na poważne obrażenia.

Zachowanie mężczyzn zmusiło policjantów do użycia broni w celu zatrzymania samochodu sprawców.

Strzały uszkodziły auto na tyle, że po krótkiej jeździe zostało zatrzymane na pobliskiej stacji paliw. Obezwładnieni i zatrzymani zostali również siedzący w nim mężczyźni. Okazali się nimi 27- i 22-latek. Obaj to mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi. Samochód, którym się poruszali został zabezpieczony w celu poddania oględzinom. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy jest analizowany. Na tej podstawie mężczyźni mogą usłyszeć zarzuty kradzieży za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mogą odpowiedzieć również za czynną napaść na policjanta, co podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Południe.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone