Piątek, 09 grudnia 202209/12/2022

Mechanik i właściciel warsztatu samochodowego podejrzani o kradzieże katalizatorów z aut klientów (foto, wideo)

Policjanci zatrzymali pracownika i właściciela warsztatu samochodowego podejrzanych o kradzieże katalizatorów z aut swoich klientów. Do przestępstw dochodziło w jednym z zakładów na terenie Siemiatycz w woj. podlaskim. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat

W ubiegły wtorek, do siemiatyckiej komendy zgłosiła się kobieta, która poinformowała policjantów, że ktoś usunął z jej pojazdu katalizator. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że do kradzieży doszło w jednym z zakładów mechanicznych w Siemiatyczach. Następnego dnia, do tej sprawy policjanci zatrzymali 40-letniego pracownika firmy, który jest podejrzany o kradzieże elementów katalizatorów. W ręce mundurowych wpadł również 41-letni właściciel zakładu, który wiedział o całym procederze.

Jak ustalili policjanci do kradzieży dochodziło już od początku stycznia bieżącego roku. W pozostawionych przez klientów do naprawy samochodów podejrzani rozcinali obudowy katalizatorów spalin, z których następnie kradli wkłady.

Okazało się, że zgłaszająca nie jest jedyną pokrzywdzoną w tej sprawie. Do tej pory mundurowi ustalili 4 osoby, które zostały pokrzywdzone w wyniku tego procederu. Właściciele pojazdów oszacowali straty na ponad 11 tysięcy złotych.

40-letni mężczyzna usłyszał 4 zarzuty kradzieży z włamaniem, w tym jeden w warunkach recydywy. Natomiast jego pracodawca 3 zarzuty kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu młodszy z mężczyzn najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z Kodeksem karnym za kradzież włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, natomiast w warunkach recydywy do 15 lat.

Policjanci podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone jest, że osób poszkodowanych może być więcej.

(fot. KPP Siemiatycze, źródło KPP Siemiatycze)

Komentarze wyłączone