Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Ciężarówka przewożąca 170 świń wpadła do rowu. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu (foto, wideo)

Kierowca ciężarówki przewożącej 170 świń, zjechał z drogi i wpadł do rowu. Inspektorzy ITD ustalili, że kierowca zestawu nie miał zarejestrowanego przejazdu z punktu załadunku do miejsca zdarzenia. Na dystansie ponad 160 kilometrów został zapisany odpoczynek zamiast jazdy. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu.

Ciągnik siodłowy z naczepą zjechał do rowu przy drodze wojewódzkiej numer 470 w miejscowości Galew w piątek (5 lutego) ok. godz. 4. Zestaw przewrócił się. Kierowca doznał tylko niegroźnych potłuczeń. W wyniku zdarzenia padło 40 ze 170 przewożonych świń. Droga w obu kierunkach była nieprzejezdna przez kilka godzin.

Na miejsce zdarzenia wezwano patrol ITD z Konina. Inspektorzy skontrolowali dane z karty kierowcy i tachografu cyfrowego. Ujawnili, że kierujący nie miał zarejestrowanego przejazdu z punktu załadunku do miejsca zdarzenia. W ten sposób „zaginął” mu przejechany dystans ponad 160 kilometrów. Podczas jazdy został zapisany odpoczynek, a nie dane w postaci prowadzenia pojazdu oraz jego prędkości.

Kontrolowany kierowca odmówił przyjęcia mandatu. O jego losach zadecyduje teraz sąd. Za nierejestrowanie aktywności kierowcy odpowiedzialność grozi też jego pracodawcy. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

(fot. wideo ITD)

Jeden komentarz

  1. przysnęło sie jołopowi na prostej. Teraz ubezpieczyciel dowali ci tak z regresu że się nie pozbierasz dzbanie