Czwartek, 05 sierpnia 202105/08/2021

Kierowca BMW uszkodził pięć pojazdów. Dwie osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

Kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem i uszkodził pięć aut. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Mundurowi zatrzymali kierującemu BMW prawo jazdy.

Wczoraj około godziny 7:20 dyżurny łódzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Zbąszyńskiej. Natychmiast w rejon wskazany w zawiadomieniu pojechali policjanci z drogówki.

Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili że 24-letni kierujący BMW jechał ulicą Zbąszyńską ,w kierunku ul. Brukowej. Podczas wyprzedzania innego pojazdu, nie zachował szczególnej ostrożności, utracił panowanie, zjechał na lewą stronę drogi, uderzył w słup, a następnie w zaparkowaną toyotę.

Siła uderzenia była tak duża, że toyota uderzyła w BMW, które przepchnięte uderzyło w peugeota, a ten w skodę.

W sumie uszkodzone zostały cztery zaparkowane auta. W rozmowie z mundurowymi 24-latek przyznał, że z uwagi na nadmierną prędkość i oblodzenie jezdni wpadł w poślizg i doprowadził do zdarzenia drogowego.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość mężczyzny – był trzeźwy. Z uwagi na obrażenia kierujący i jego 22-letni pasażer trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone