Środa, 03 marca 202103/03/2021

Pod pod wpływem narkotyków śmiertelnie potrącił pieszego. 31-latek trafił do aresztu (foto)

Policjanci ze Zgorzelca w woj. dolnośląskim pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 352. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń, na miejscu zginął 47-letni pieszy.

W sobotę przed godz. 20:00 dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze wojewódzkiej nr 352 w kierunku Bogatyni.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując pojazdem marki Volkswagen nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania i będąc na przeciwległym pasie ruchu potracił pieszego. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 47-letni mężczyzna zmarł na miejscu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz decyzją starosty ma cofnięte uprawnienia. Ponadto mężczyzna był pod wpływem metamfetaminy, a w pojeździe funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek z suszem roślinnym.

Kierujący trafił do zgorzeleckiej komendy. Przeprowadzone badania wykazały, że zabezpieczony susz to marihuana w ilości z której można przygotować ponad 40 działek handlowych tego narkotyku. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

(fot. KPP Zgorzelec, źródło KPP Zgorzelec)