Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Polizał długopis i wbił go strażniczce miejskiej w palec

Strażnicy miejscy z Krakowa interweniowali wobec pijanego mężczyzny leżącego na ławce. Podczas czynności mężczyzna stał się agresywny i zaatakował mundurowych. Strażniczce wbił długopis w palec.

Na przystanku MPK przy ul. Krakowskiej strażnicy miejscy zauważyli leżącego nietrzeźwego mężczyznę. Zwrócili mu uwagę, aby ten korzystał z ławki zgodnie z jej przeznaczeniem. Mężczyzna podniósł się i zaczął obrażać mundurowych.

Strażnicy uznali, że za takie zachowanie należy mu się mandat karny.

Mężczyzna gdy tylko otrzymał formularz informacyjny dotyczący danych do przelewu, ostentacyjnie wyrzucił go do pobliskiego kosza. Po czym podszedł do strażniczki wypisującej mandat, wziął od niej długopis, by podpisać blankiet, polizał go, i wbił jej w palec, przebijając rękawiczkę ochronną. Na koniec obrócił się i jak gdyby nigdy nic zaczął oddalać się w stronę ulicy Skawińskiej, wchodząc przy okazji na jezdnię.

Z uwagi na to, że mężczyzna nie reagował na żadne polecenia, strażnik ruszył za nim i chwycił go za rękę. Ten w odwecie złapał go za mundur, próbując odepchnąć. Agresor został szybko obezwładniony, skuty kajdankami, a następnie przewieziony na posterunek policji.

Po wytrzeźwieniu będą z nim prowadzone dalsze czynności.

(fot. Straż Miejska Kraków)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone