Niedziela, 13 czerwca 202113/06/2021

Pijany kierowca ciężarówki doprowadził do wypadku. Miał ponad 2 promile (zdjęcia)

39-letni kierowca ciężarówki mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie doprowadził do wywrócenia zestawu i zablokowania drogi. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Wczoraj po godzinie 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Ucisków, na drodze wojewódzkiej wojewódzkiej nr 973.

Jak ustalili policjanci, 39-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego kierując samochodem ciężarowym wraz z naczepą, w której przewoził kruszywo, zjechał na nieutwardzone pobocze drogi po czym stracił panowanie nad pojazdem, który przewrócił na bok blokując ruch w obu kierunkach.

Zachowanie kierującego wzbudziło u policjantów podejrzenie, że może on być nietrzeźwy, na co wskazywał chwiejny krok oraz bełkotliwa mowa. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala z urazem głowy. Stracił prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. 39-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

(fot. KPP Busko-Zdrój, źródło KPP Busko-Zdrój)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone