Piątek, 25 czerwca 202125/06/2021

Kierowca ciężarówki jechał slalomem autostradą A4. Obywatel Ukrainy miał 3,65 promila (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali na autostradzie A4 kierującego ciężarowym volvo, jadącego slalomem. Jak się okazało mężczyzna pił w czasie jazdy – kolejne pomiary wskazywały coraz wyższy poziom alkoholu w wydychanym powietrzu, dochodzący do 3,65 promila.

We wtorek po południu policjanci z Krakowa zaczęli otrzymywać sygnały od zaniepokojonych kierowców jadących A4, że widzą samochód ciężarowy jadący slalomem. Na 407 kilometrze autostrady patrol namierzył pojazd jadący od pasa do pasa. Policjanci dali sygnał kierowcy ciężarowego volvo do zjazdu z trasy szybkiego ruchu i skontrolowali pojazd na zjeździe z autostrady. 

Za kierownicą ciężarowego volvo siedział 32-letni obywatel Ukrainy, którego funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwsze badanie, o godzinie 12:45 wskazało wynik 3,46 promila, natomiast ostatnie, o 13:59 – 3,65 promila. 

W kabinie ciężarówki policjanci znaleźli pustą butelkę po wysokoprocentowym trunku. Jak się okazało, kierowca raczył się alkoholem podczas jazdy. Pojazd odholowano na strzeżony parking, a mężczyzna został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych. 

Po wytrzeźwieniu, 32-latek został przesłuchany i doprowadzony przed sąd, który na rozprawie przeprowadzonej w trybie przyśpieszonych wymierzył wobec obcokrajowca karę 6 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i 6 tysięcy zł grzywny.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone