Poniedziałek, 02 października 202302/10/2023

Bracia bez uprawnień holowali wrak pojazdu (foto)

Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego seatem, który holował wrak pojazdu. Opel nie posiadał szyb, miał uszkodzony układ kierowniczy i hamowania. Za kierowcą aut znajdowali się bracia – jak się okazało, obaj nie mieli uprawnień.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jadąc ulicą Strzelecką w Opolu zauważyli osobowego opla, którego holował kierujący seatem. Uwagę mundurowych zwrócił stan techniczny niesprawnego pojazdu. Auto nie miało szyb, świateł, nie było oznaczone w sposób wskazujący na holowanie. Mundurowi postanowi zatrzymać pojazdy do kontroli drogowej.

Okazało się, że stan techniczny opla to nie był jedyny problem. Obaj kierowcy nie posiadali uprawnień do kierowania, a holowany pojazd nie miał ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC. Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi, a dalsze holowanie w takich warunkach nie mogło być kontynuowane.

(fot. Policja Opolska, źródło Policja Opolska)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. Noo może i wrak bez szyb. Ale nie jedna „niebita okazja” jeżdżąca na polskich drogach w gorszym stanie przekraczała zachodnia granicę. Śwagier szpachle położy i będzie metalik prawie nówka.