Sobota, 12 czerwca 202112/06/2021

Pies przywiązany do drzewa skonał skulony w kłębek. Policja szuka sprawcy bestialskiego czynu (zdjęcia)

Policjanci poszukują sprawcy przywiązania kilkumiesięcznego psa w typie owczarka niemieckiego do drzewa w młodniku niedaleko Złotówka w woj. dolnośląskim. Zwierzę skonało w męczarniach, skulone w kłębek.

Martwy pies został znaleziony w poniedziałek przez przypadkową osobę, która o zdarzeniu powiadomiła policję. Na miejscu pojawili funkcjonariusze z KPP w Trzebnicy, a także przedstawicie wrocławskiej Ekostraży.

„Umarł skulony z głodu i braku wody”

Sprawca bestialskiego czynu zadał sobie sporo trudu, przywiązując psa łańcuchem do drzewa w sposób uniemożliwiający mu poruszanie się.

– Ten pies umierał w męczarniach.

Został ciasno przywiązany grubym łańcuchem, którego nigdy by nie przegryzł. Nie mógł wstać, nie mógł odwrócić głowy. Umarł skulony z głodu i braku wody. Straszny sadyzm sprawcy – przekazała Ekostraż.

Pies w typie owczarka niemieckiego, maści brązowo-czarnej, był wyraźnie wychudzony. Zwłoki zwierzęcia zostały zabezpieczone i przekazane lekarzowi weterynarii celem oględzin. Mundurowi zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli także łańcuch, którym zwierzę było przywiązane do drzewa.

Trwają poszukiwania osoby odpowiedzialnej za pozostawienie psa na pewną śmierć. Policjanci wraz z Ekostrażą proszą o kontakt osoby, które rozpoznają psa, albo wiedzą, kto mógł być jego właścicielem.

(fot. EKOSTRAŻ)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone