Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Matka pod wpływem narkotyków opiekowała się 5-miesięcznym synem. Miała niewyraźną mowę i problemy z utrzymaniem równowagi

Policjanci zatrzymali mieszkankę Sochaczewa, która będąc pod wpływem narkotyków opiekowała się swoim 5-miesięcznym synem. Kobieta podejrzana jest także o posiadanie znacznej ilości amfetaminy i udzielanie jej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w tym również małoletnim. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Sochaczewa ustalili, że mieszkanka Sochaczewa posiada w domu znaczną ilość narkotyków. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali dwie kobiety w wieku 27 i 33 lat. Starsza z nich od razu zwróciła na siebie uwagę mundurowych, ponieważ była nienaturalnie pobudzona, miała problem z utrzymaniem równowagi i niewyraźną mowę. Kryminalni podejrzewali, że może być pod wpływem narkotyków.

Na domiar złego sochaczewianka miała w tym czasie pod opieką swojego pięciomiesięcznego syna.

Aby zapewnić bezpieczeństwo dziecku, policjanci powiadomili pracowników Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie i przekazali niemowlę pod opiekę członka rodziny.

W mieszkaniu 33-latki mundurowi znaleźli marihuanę i znaczną ilość amfetaminy, wagę elektroniczną i notes z zapiskami. Obydwie kobiety zostały zatrzymane. Dziecko młodszej z zatrzymanych również trafiło pod opiekę wskazanej osoby dorosłej.

33-latka została poddana badaniu na obecność narkotyków w organizmie przy pomocy przenośnego analizatora. Urządzenie dało pozytywny wynik przy amfetaminie. Podejrzanej pobrano krew do szczegółowych badań. Jeszcze tego samego dnia policjanci przesłali materiały do sądu rodzinnego i nieletnich.

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie kobieta usłyszała łącznie siedem zarzutów dotyczących posiadania marihuany i znacznej ilości amfetaminy wspólnie i w porozumieniu ze swoją 27-letnią koleżanką, udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w tym osobie małoletniej, a także narażenia pięciomiesięcznego syna na utratę zdrowia lub życia.

W piątek sąd zastosował wobec 33-latki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarzut posiadania narkotyków usłyszała również młodsza z podejrzanych. Prokurator zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone