Sobota, 23 października 202123/10/2021

Mercedes uderzył w przyczepkę ciągniętą przez audi i kilkukrotnie dachował. 44-latek był pijany i z zakazem kierowania (zdjęcia)

44-letni kierowca mercedesa jadąc tzw. „wężykiem” uderzył w przyczepkę ciągniętą przez audi, a następnie kilkukrotnie dachował, po czym wjechał do rowu i zatrzymał się na polanie. Jak się okazało mężczyzna był pijany i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W czwartek około godz. 12:30 oficer dyżurny szczycieński komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na trasie Zawojki – Rozogi, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 44-letni kierowca mercedesa jadąc od miejscowości Zawojki w stronę miejscowości Rozogi uderzył w przyczepkę samochodową, która podpięta była pod pojazd marki Audi. Następnie kierujący mercedesem zjechał na przeciwny pas ruchu i po przejechaniu paru metrów, kilkukrotnie koziołkował, po czym jego pojazd przewrócił się na prawy bok.

24-latek z audi pomógł wydostać się 44-latkowi z pojazdu i o zdarzeniu poinformował szczycieńskich mundurowych.

Okazało się, że sprawca zdarzenia drogowego miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto, mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który obowiązuje go do maja 2021r.

44-letni kierowca mercedesa z urazem głowy został przetransportowany do szpitala. Śledczy wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego. 

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone