Wtorek, 06 czerwca 202306/06/2023

Próbowała zdać egzamin na prawo jazdy za koleżankę. Plan nie wypalił

26-letnia mieszkanka Białegostoku podszywając się pod koleżankę, chciała zdać za nią egzamin na prawo jazdy. Dzięki czujności egzaminatora, który powiadomił o całej sytuacji policję, 26 i 36-latka usłyszały zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Egzaminator poinformował policję, że jedna z kobiet przystępujących kursantka do egzaminu podaje się za kogoś innego. W trakcie trwającego testu mężczyzna zauważył, że jedna z osób na sali wygląda inaczej niż ta na zdjęciu z „Profilu Kandydata na kierowcę”. Zdjęcie w systemie przedstawiało osobę, która była już tydzień temu na egzaminie.

Egzaminator poprosił kobietę o zdjęcie maseczki i wtedy porównał ją ze zdjęciem. Ten sam kolor włosów oraz podobna fryzura, ale były to dwie inne osoby. Tuż po zakończonym teście, egzaminator powiadomił o całej sytuacji policję.

Funkcjonariusze będąc na miejscu, ustalili prawdziwą tożsamość kobiety. 26-latka została zatrzymana. Jak powiedziała mundurowym, chciała pomóc koleżance w zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Mając paszport 36-latki oraz maseczkę na twarzy była przekonana, że cały plan powiedzie się. Jeszcze tego samego dnia kobiety usłyszały zarzuty.

26-latce przedstawiono zarzut usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przy posłużeniu się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Natomiast jej o 10 lat starsza koleżanka usłyszała zarzut usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy oraz zbycia dokumentu tożsamości. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP Białystok, źródło KMP Białystok)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone