Środa, 31 maja 202331/05/2023

Powiesił psa na drzewie. Zabicie zwierzęcia zleciła jego właścicielka (foto)

Policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę odpowiedzialnych za zabicie psa. Zwierzę pozbawił życia mężczyzna, a kobieta zapłaciła mu za to. Podejrzanym grozi do 3 lat więzienia.

W niedzielę 28 marca kobieta, która spacerowała w lesie na terenie gminy Przywidz w woj. pomorskim, zauważyła psa, którego ktoś powiesił na drzewie. O makabrycznym znalezisku poinformowała policjantów.

Na miejscu policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz ciało zwierzęcia. We wtorek 30 marca funkcjonariusze zatrzymali 59-letniego mężczyznę i 52-letnią kobietę, do której należał powieszony pies. Mundurowi ustalili, że właścicielka zwierzęcia zapłaciła mężczyźnie i nakłoniła go do zabicia jej psa. 

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 59-latkowi zarzutu zabicia zwierzęcia w sposób sprzeczny z ustawą o ochronie zwierząt, a kobiecie podżegania do przestępstwa. Wobec kobiety i 59-latka prokurator zastosował dozór policyjny, na mężczyznę natomiast nałożono również zakaz posiadania zwierząt.

Za zabicie zwierzęcia w sposób sprzeczny ustawą o ochronie zwierząt podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.

dav

(fot. KPP Pruszcz Gdański, źródło KPP Pruszcz Gdańskim)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. Iście po Patolicku.